Strona 1 z 1

Proszę o pomoc

: 10 lut 2014, 20:09
autor: dario365
Witam Serdecznie
Niedawno wraz z moim synkiem kupiliśmy tor digital 132. W środku znajduje się listwa zasilającą ( chyba Black-Box) ale nie jest to control unit. Moje pytanie, czy do tego urządzenia mogę podłączyć elektroniczny licznik obrotów/okrążeń łap counter 30355.

Dziękuję za pomoc
Dariusz K.

Re: Proszę o pomoc

: 11 lut 2014, 22:12
autor: Wojt.rak
dario365 pisze:Witam Serdecznie
Niedawno wraz z moim synkiem kupiliśmy tor digital 132. W środku znajduje się listwa zasilającą ( chyba Black-Box) ale nie jest to control unit. Moje pytanie, czy do tego urządzenia mogę podłączyć elektroniczny licznik obrotów/okrążeń łap counter 30355.

Dziękuję za pomoc
Dariusz K.

Wprawdzie nie mam systemu digital, ale ściągnąłem instrukcję lap countera. Jest tam napisane, że działa tylko z Control Unit, więc chyba mam smutne wieści. Nie będzie to działało ze standardowym black boxem.

Może są jakieś patenty na obejście tego?

Re: Proszę o pomoc

: 12 lut 2014, 21:57
autor: dario365
Dzięki za pomoc, ja też już znalazłem taka instrukcję i niestety wiem, że nie pasuje. W takiej sytuacji muszę kupić control unit i licznik, albo poszukać licznika który pasuje do tego black-boxa. Znalazłem takie liczniki , ale niestety nie w polsce. Sporo jest w niemczech. Koszt wraz z przesyłką i tak wyjdzie taniej niż control unit i licznik.

Dzięki.

Re: Proszę o pomoc

: 13 lut 2014, 21:39
autor: Petrus
dario365 pisze:Dzięki za pomoc, ja też już znalazłem taka instrukcję i niestety wiem, że nie pasuje. W takiej sytuacji muszę kupić control unit i licznik, albo poszukać licznika który pasuje do tego black-boxa. Znalazłem takie liczniki , ale niestety nie w polsce. Sporo jest w niemczech. Koszt wraz z przesyłką i tak wyjdzie taniej niż control unit i licznik.

Dzięki.

Warto zastanowić się nad Control Unit. Jest znacznie bardziej użyteczny. Ważne jest, że można pod niego podłączyć komputer. Z odpowiednim softwarem mamy wtedy całe centrum statystyk, dźwięków i obrazów.
Za bym się zastanowił nad taką inwestycją.

Re: Proszę o pomoc

: 14 lut 2014, 07:16
autor: dario365
Dzięki za informację,
Właśnie tak myślałem, nawet widziałem taki za ok. 160 zł na Allegro.
To chyba niezła cena ?
Czy do tego potrzebny jest jeszcze pc unit czy wystarczy go podpiąč pod laptop z odpowiednim oprogramowaniem, jeżeli tylko podpięcie laptopa, to gdzie można kupić sam program i w jakiej jest cenie?

Dariusz K.

Re: Proszę o pomoc

: 15 lut 2014, 22:39
autor: Petrus
dario365 pisze:Dzięki za informację,
Właśnie tak myślałem, nawet widziałem taki za ok. 160 zł na Allegro.
To chyba niezła cena ?
Czy do tego potrzebny jest jeszcze pc unit czy wystarczy go podpiąč pod laptop z odpowiednim oprogramowaniem, jeżeli tylko podpięcie laptopa, to gdzie można kupić sam program i w jakiej jest cenie?

Dariusz K.
Jestem obecnie na wyjezdzie, jak wrócę to założę osobny wątek dotyczący oprogramowania. Niestety nie ma oprogramowania w języku polskim . Najwiecej jest w niemieckim. poradzisz sobie z podstawami niemieckiego?

Re: Proszę o pomoc

: 16 lut 2014, 08:06
autor: dario365
Tak, spokojnie poradzę sobie.
Tymbardziej, że szukam alternatywnego rozwiązania dotyczącego licznika.

Dziękuję i czekam na informację.
Darek i Kacperek

Ps.
Niedawno odkryłem, że można wprawić samochody w samoczynny ruch na torze, to dopiero świetna sprawa w przypadku kilku autek.

Re: Proszę o pomoc

: 28 lut 2014, 10:42
autor: Mors
Miałem identyczny dylemat. Kupiłem jednak control unit i lap counter. Wyszedłem z założenia że nie ma sensu iść w starego typu sprzęt. Oszczędność nie jest zbyt wielka

Re: Proszę o pomoc

: 01 mar 2014, 14:49
autor: dario365
To prawda, ale znajoma kupiła nam licznik w Niemczech na licytacji za który zapłaciliśmy 90 zł. Używany, ale wygląda jak nowy w pudełku nawet miał folię na wyświetlaczu. Sprawdzony i działa. Jedyny mankament to ciemny wyświetlacz. Teraz myślimy o pc unit i podłączeniu go do laptopa. Jeszcze sporo przed nami. Jedyny plus to taki, że znowu udało nam się kupić tory od evolution za doskonałą cenę. Nasz tor się rozrasta.

Darek K.