Strona 1 z 5
Carrera GO 4 lines by DT
: 11 gru 2016, 13:14
autor: DeathThorn
Hell - o
Jako, że jestem bardzo sentymentalnie związany z moimi torami Carrera GO!!! postanowiłem wyciągnąć je z kartonu i zbudować analogową makietę stacjonarna

, tak na start bo na mój tor digitalowy nie mam jeszcze miejsca. Postanowiłem zbudować tor cztero-liniowy
Narysowałem już plan, i spisałem moje elementy , niestety brakuje mi na start 22 szt zakrętów 2/45 także czekam na info, może któryś z forowiczów posiada takowe i mu zalegają
wszystkie linie mają po 11,29m także jest równiutko
teraz czas wybrać się do Leroy Merlin po listwy i płyty OSB
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 13 gru 2016, 22:16
autor: Petrus
No, no DeathThorn,
bardzo ciekawa trasa. Super rozłożona. Ale jestem ciekaw jak będzie wyglądała w realu. Działaj, działaj!
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 29 gru 2016, 11:03
autor: DeathThorn
troszkę przejrzałem swoje tory

i aby wykorzystać jak najwięcej z tego co mam, rozbudowałem projekt o 600 mm

trasa wydłużyły się do 12,37 m na linię

Powiększona makieta dodatkowo dała mi miejsce na łączkę, domek, i jakiś wzgórek
oczywiście kilka elementów nadal brakuje. I nadal liczę na Wasze wsparcie
wymiary stołu : 3600 x 1200 mm
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 30 gru 2016, 15:34
autor: Petrus
Całość nabiera coraz lepszego wyglądu. Będzie bardzo ładny tor z ciekawym ułożeniem trasy. Nie oszczędzaj na szynach bo to ma być makieta. A szybko ułożenia trasy się nie zmieni.
Ja bym tylko przemyślał, czy dawać zwężenia, zmiany pasa toru. Powoduje to możliwość kolejnych kolizji samochodów i przeszkadza w płynności przejazdu. Dla mnie płynność jest najważniejsza

. To samo się tyczy ścięć zakrętów, gdzie na wewnętrznym pasie występują dwa razy a zewnętrznym nie występują. Może to powodować nierówność szans w zależności od pasa.
Najlepiej wszystko ułożyć i przetestować w realu. Już nie mogę doczekać się zdjęć.
Oczywiście jest to kwestia gustu i najważniejsza jest radość z własnego toru.
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 22 lut 2017, 13:50
autor: DeathThorn
Jeszcze tylko 2 zakręty 3/45 i mogę ruszyć z budową. Właśnie dziś przyszły ostatnie brakujące zakręty 2/45

. Tym razem kupiłem nowe

ponieważ znalazlem w cenie 54 PLN za opakowanie

Kupiłem 2 opakowania , zapłacilem 120 PLN razem z kurierem

i padłem dziś.
Oryginalne zestawy do GO !!! są rewelacyjne

nie dość, że tory nowiusieńkie w hermetycznym laminacie

to jeszcze w zestawie mamy spinki i barierki, no cudownie
Także POLECAM kupować zestawy jeśli ilościowo Wam pasują

mi brakowało 8szt do końca i kupując 2 zestawy zamknąłem temat tych zakrętów

Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 22 lut 2017, 18:04
autor: Petrus
No nareszcie coś się w tym temacie dzieje. Bardzo temu kibicuję bo myślę, ze super tor będzie. Dalej DeathThorn! Dalej!

Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 22 lut 2017, 19:00
autor: p_bladek
DeathThorn pisze:Jeszcze tylko 2 zakręty 3/45 i mogę ruszyć z budową. Właśnie dziś przyszły ostatnie brakujące zakręty 2/45

. Tym razem kupiłem nowe

ponieważ znalazlem w cenie 54 PLN za opakowanie

Kupiłem 2 opakowania , zapłacilem 120 PLN razem z kurierem

i padłem dziś.
Oryginalne zestawy do GO !!! są rewelacyjne

nie dość, że tory nowiusieńkie w hermetycznym laminacie

to jeszcze w zestawie mamy spinki i barierki, no cudownie
Także POLECAM kupować zestawy jeśli ilościowo Wam pasują

mi brakowało 8szt do końca i kupując 2 zestawy zamknąłem temat tych zakrętów

No gratuluje, widać że nie tylko ja mam szczęście

Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 11 lut 2018, 17:40
autor: DeathThorn
cdn ...
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 11 lut 2018, 17:46
autor: DeathThorn
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 12 lut 2018, 18:14
autor: DeathThorn
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 13 lut 2018, 10:28
autor: DeathThorn
Hell - o
Dziś kolejny etap. Tor już cały położony i połączony spinkami.
Zadanie na dziś przygotowanie podkładów pod tor na wzniesieniach ( wszystko musi być sztywne , żeby tor nie uginał się w trakcie jazdy )
Tak jak konstrukcje mostów i tuneli , zrobię to ze starych paneli podłogowych
zdjęcia wieczorem

Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 13 lut 2018, 12:14
autor: Petrus
No pięknie, pięknie. Nareszcie robota wre

.
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 13 lut 2018, 21:55
autor: DeathThorn
Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 14 lut 2018, 19:29
autor: DeathThorn
Po dzisiejszym dniu, wszystkie podjazdy są gotowe , teraz muszę to wszystko skręcić i przykleić styrodur.
I tor będzie gotowy do przyklejania na podłoże. To klejenia toru do konstrukcji użyje PATEX-u Express

Re: Carrera GO 4 lines by DT
: 15 lut 2018, 18:12
autor: DeathThorn