Witaj na forum torysamochodowe.pl!

Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji oraz wprowadziłem kilka mechanizmów ochrony forum przed spamem.
Mam nadzieję, że teraz będziesz mógł używać forum w sposób prosty i bezproblemowy.

Bardzo proszę o ewentualne błędy i uwagi.

Zapraszam do subskrybcji kanału na YouTube
SLOT CAR HOBBY LINK DO KANAŁU.

WawaRace-Tworzenie makiety-Rozwój-Malowanie toru od str 5-

Pokaż jak budujesz swój tor, jak tworzysz makietę oraz jakie masz ciekawe pomysły. Podziel się swoim doświadczeniem. Zapytaj jak potrzebujesz porady na przykład w ułożeniu ciekawej trasy toru. Skala 1:32 i 1:24.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

Bandy również już zrobione.

Bardzo przydatne, gdyż jeżdżenie jest teraz bezpieczniejsze. Samochodziki nie spadają poza płytę.

Więcej na ten temat TUTAJ
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Szybki »

Fajnie to zaczyna wyglądać.

Co jeszcze planujesz?
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
karolus maximus
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 98
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:34

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: karolus maximus »

Super ,wystarczy tylko troszeczkę zielonego pod spód(porównując tor na podłodze) i prezentuje się zupełnie inaczej, bardziej realistycznie. Pomieszczenie petarda, podejrzewam ,ze niedługo będą tam hostessy z parasolkami przy kierowcach(tych co przy stole :D ) zastanawiam się tylko czemu do tego zestawu potrzebny jest taki zasilacz z regulacją napięcia czy w systemie D132 nie możliwości ustawienia/zaprogramowania max prędkości ?Jeśli chodzi o spadki V/A na dużych odległościach to można rozciągnąć kable pod 2 najdalej wysunięte punkty od zasilania standardowego.
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

karolus maximus pisze:Super ,wystarczy tylko troszeczkę zielonego pod spód(porównując tor na podłodze) i prezentuje się zupełnie inaczej, bardziej realistycznie. Pomieszczenie petarda, podejrzewam ,ze niedługo będą tam hostessy z parasolkami przy kierowcach(tych co przy stole :D ) zastanawiam się tylko czemu do tego zestawu potrzebny jest taki zasilacz z regulacją napięcia czy w systemie D132 nie możliwości ustawienia/zaprogramowania max prędkości ?Jeśli chodzi o spadki V/A na dużych odległościach to można rozciągnąć kable pod 2 najdalej wysunięte punkty od zasilania standardowego.
Witam,

dzięki za "kwiatki" :) . Na pomieszczenie czekałem bardzo długo. Niestety nie będę mógł go stale "okupować" w tej okazałości. Dlatego też budowałem tor na stołach, aby można go było dowolnie ustawiać. Zobaczymy, pociągnę jak długo się da (szefowa da :shock: ).

Z tymi hostesami to nawet nie jest takie nierealistyczne. Znalazłem w internecie filmik, gdzie jest firma co pożyczają tor razem z .... hostessami :lol: :lol: :lol: . Tutaj Link.

Co do zasilacza do chcę również spróbować z Carrera Digital 124. Chodzi to na 18,8V. Na samochodach bez magnesów najlepiej jeździć na 12V. Może kiedyś zrobię DUAL, czyli połączenie cyfrówki z analogiem.
Generalnie po podłączeniu zasilacza widzę baaaardzo dużą różnicę, nawet na standardowym napięciu. Samochody nabrały werwy. Z dodatkowymi kablami prądowymi masz wielką rację. Jak będę miał chwilkę to pokażę jak to zrobiłem.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: GOPiotrGO »

Petrus,

bardzo piękny tor. Bardzo duuuuży tor.
Brawo!!
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

Pojawiło się oświetlenie na torze.

Można przeprowadzać nocne wyścigi.

Syn zachwycony :lol:

Więcej TUTAJ.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

GOPiotrGO pisze:Petrus,

bardzo piękny tor. Bardzo duuuuży tor.
Brawo!!

Wielkie dzięki :D . Takie ciepłe słowa motywują najbardziej do dalszego działania.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

Zrobiłem filmik z jazdy nocnej.

....TUTAJ....
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Szybki
Użytkownik szos
Użytkownik szos
Posty: 43
Rejestracja: 22 gru 2013, 11:58

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Szybki »

Ale ten tor na filmie dobrze wygląda. Brawo!!

Co to za samochód, który tak fajnie driftuje?
Szybko, Szybciej, ...... Szybki

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

To jest Audi DTM bez magnesów. Może pokaże w osobnym wątku.
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: GOPiotrGO »

Petrus pisze:To jest Audi DTM bez magnesów. Może pokaże w osobnym wątku.
Też by mnie to interesowało. Z tego co wiem Audi ma dwa magnesy. Czy wymontowałeś oba czy któryś z nich?
Awatar użytkownika
GOPiotrGO
Ścigant
Ścigant
Posty: 139
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:09

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: GOPiotrGO »

Petrus pisze:Zrobiłem filmik z jazdy nocnej.

....TUTAJ....

Suuuper :o

Rozumiem, że cały tor jest w systemie Carrera Digital 132 czy Evolution?
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Petrus »

GOPiotrGO pisze:
Petrus pisze:Zrobiłem filmik z jazdy nocnej.

....TUTAJ....

Suuuper :o

Rozumiem, że cały tor jest w systemie Carrera Digital 132 czy Evolution?

Tor jest w systemie Carrera Digital 132. Planuje również popróbować z Digital 124. Jeszcze nie mam samochodów, ale może na przyszłą gwiazdkę :D .
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
Awatar użytkownika
Slotman
Starter
Starter
Posty: 16
Rejestracja: 08 sty 2014, 00:08

Re: Warsaw Raceway -- Tworzenie makiety -- Pierwsza relacja

Post autor: Slotman »

Witam,

bardzo ładny tor.
Trzymajcie się mocno kierownicy !!!

SLOTMAN
Awatar użytkownika
Petrus
Administrator
Administrator
Posty: 932
Rejestracja: 18 gru 2013, 11:01

Warsaw Raceway - Carrera Digital 132 - Rozwój

Post autor: Petrus »

Stół już ukończony. Tor położony, podstawowe bandy zrobione.

Zaczyna się nowy etap. Udoskonalanie i cieszenie się z jazdy.

Aktualnie tor wygląda tak jak na zdjęciach:

Obrazek

Pit Lane, podwójna z dwoma stanowiskami do tankowania.

Obrazek

Obrazek

Są dwa przejazdy, dosyć łagodne umieszczone na podpórkach drewnianych:

Obrazek
Pozdaaaaaawiam :-)
Petrus
----------------------------------------
"Wcale nie trzeba być szybkim, aby być pierwszym"
ODPOWIEDZ